Brave Kids w Bibliotece

 

Brave Kids

„Celem tego przedsięwzięcia jest prezentacja wyjątkowych artystycznych grup dziecięcych z regionów dotkniętych tragicznymi doświadczeniami historyczno-społecznymi, bezdomnością i biedą oraz budowanie przekonania, że sztuka daje możliwość przezwyciężenia traumatycznych przeżyć i wyzwolenia z niszczących ograniczeń(…).

Poprzez Projekt Brave Kids pragniemy pokazać różnorodność kultury światowej, a przez to promować postawy tolerancji i otwartości. Dzięki temu, że opieramy się na strukturze organizacyjnej dużego wydarzenia, jakim jest wrocławski „Brave Festival - Przeciw Wypędzeniom z Kultury”, od początku istnienia możemy działać na dość dużą skalę.

24 Czerwca 2010 r. do Wrocławia przyjechały dzieci z Zimbabwe, Rwandy, Nepalu i Szwecji. Dołączyły do nich czeczeńskie dzieci z wspierane przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury i warszawski Ośrodek dla Uchodźców Czeczeńskich oraz podopieczni z podwrocławskiej świetlicy Źródełko oraz z Biblioteki Światoteki.

Przez dwa tygodnie ta czterdziestoosobowa grupa wymieniała się umiejętnościami artystycznymi, uczyła się szkolić innych w różnych formach sztuki pod okiem artystów ze szwedzkiego Awake Project.

W trakcie 6 edycji Brave Festival (2-9 lipca 2010 r.) każda grupa zaprezentowała swój spektakl, a na finale Festiwalu dzieci pokazały wspólnie przygotowany występ.”

Stowarzyszenie Teatr Pieśni Kozła

 

Brave Kids

Brave Kids

Brave Kids

Brave Kids

Brave Kids

 

 

2009 - 2010 Klanza Kraków   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków