Wrocławski Klanzobus

KLANZOBUS - podróż przez Krainę wielkich gier i zabaw cyrkowych, świat baniek mydlanych, teatralnych inspiracji, tańca i kolorów, przestrzeń działania i ekspresji.

Podczas  KLANZOBUSu, który pojawił się na wrocławskim Rynku 12 czerwca 2010 r. w formie kilkunastu kolorowych stanowisk, mali i duzi mogli uwolnić swoją wyobraźnię, biorąc udział w zadaniach plastycznych i teatralnych oraz doskonalić się w trudnej sztuce cyrkowej. W czasie tego wrocławskiego święta zabawy wspólnie stworzyli czarno-biały teatr i galerię kolorowych rozmarzonych KLANZUSIów. Każdy uczestnik mógł chociaż na chwilę zmienić samego siebie, wchodząc do bajkowej przebieralni z mnóstwem atrakcji.
Nie zabrakło też wielkich (w sensie dosłownym) gier (szachów wikingów, puzzli, ogromnych bierek i klocków do tworzenia przestrzennych konstrukcji),  zabaw z wielobarwną chustą animacyjną i pokazu olbrzymich baniek mydlanych, a specjalnie dla klanzobusowej publiczności wystąpił Teatr Integracyjny EUFORION z przedstawieniem „Ciaptak na dachu”.

Organizatorem imprezy było Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział we Wrocławiu (www.klanza.wroclaw.pl), a partnerem organizacyjnym Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu.

Autorką zdjęć jest Aleksandra Mikła (Światoteka)

2009 - 2010 Klanza Kraków   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków